Produkty i usługi w ofercie firmy Rolhand

Firma "ROLHAND to zespół fachowców, przygotowanych do realizacji zarówno profesjonalnych projektów zawierających niekonwencjonalne rozwiązania, jak i indywidualnych zamówień na usługi meblowe. Jesteśmy także gotowi podjąć współpracę przez wspólne projektowanie mebli, co pozwala połączyć wymarzoną przez klienta wizję mebli z naszym doświadczeniem w produkcji i montażu mebli.
Tworzywo drzewne wykonane przez sprasowanie pod wpływem temperatury małych cząstek drewna lub innych cząstek lignocelulozowych z klejem. Produkt ten jest przeznaczony do użytkowania w warunkach suchych, jest odporny na działanie wilgoci V100. Jest wykorzystywany, jako materiał do celów konstrukcyjnych w przemyśle budowlanym, meblowym oraz do prac wykończeniowych i stolarskich.
WYMIARY(mm)
Grubość8, 10, 12, 15, 16, 18, 22, 25, 28, 32, 38
Szerokość2070
Długość2800

Zobacz asortyment - wybierz firmę:Płyta wiórowa melaminowana

Tworzywo drzewne wykonane przez sprasowanie pod wpływem temperatury małych cząstek drewna lub innych cząstek lignocelulozowych z klejem. Produkt ten jest przeznaczony do użytkowania w warunkach suchych, jest odporny na działanie wilgoci V100. est wykorzystywany jako materiał do celów nośnych lub konstrukcyjnych w przemyśle budowlanym, meblowym oraz do prac wykończeniowych i stolarskich. Produkowany jest w szerokiej gamie kolorystycznej.
WYMIARY(mm)
Grubość8*,10*, 12*, 16*, 18, 22*, 25*, 28*, 38*
Szerokość2070
Długość2800
* Na zamówienie

Zobacz asortyment - wybierz firmę:Płyta HDF surowa i lakierowana

Jest to płyta z włókien drzewnych, charakteryzuje się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Jest odporna na warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne. Poddaje się łatwej obróbce skrawaniem, ponieważ posiada dużą wytrzymałość na działania mechaniczne. Mają podobne zastosowanie jak płyty MDF surowe z tą różnicą, że jest to płyta cienka, która jest alternatywą dla sklejki drewnianej. Są pokryte lakierami wodorozcieńczalnymi i lakierami UV.
WYMIARY(mm)
Grubość2,5*; 3; 4*; 5*; 6*
Szerokość2070
Długość2800
* Na zamówienie

Zobacz asortyment - wybierz firmę:Płyta OSB

Płyta wielowarstwowa wykonana z paskowych wiórów drewna o z góry ustalonym kształcie i grubości powiązanych lepiszczem. Znajduje ona zastosowanie, jako poszycie połaci dachowych, ściana wewnętrzna i zewnętrzna, podłoga, strop, element konstrukcyjny itp. Rodzaje płyt:
 • OSB 2 - płyta ogólnego stosowania w warunkach suchych, wewnątrz,
 • OSB 3 - płyta konstrukcyjna do stosowania w środowisku o umiarkowanej wilgotności na zewnątrz i wewnątrz, najpopularniejsza i najczęściej stosowana w budownictwie,
 • OSB 4 - płyta konstrukcyjna do zastosowań nośnych o podwyższonych obciążeniach mechanicznych i podwyższonej wilgotności na zewnątrz i wewnątrz.
W zależności od sposobu wykończenia krawędzi rozróżniamy trzy rodzaje płyt:
 • płyta z krawędziami prostymi,
 • płyta z krawędziami dwustronnie frezowanymi na pióro i wpust,
 • płyta z krawędziami czterostronnie frezowanymi na pióro i wpust.
WYMIARY(mm)
Grubość8, 10, 12, 15, 18, 22, 25
Szerokość2500
Długość1250

Zobacz asortyment - wybierz firmę:

Płyta MDF surowa i lakierowana

Wysokiej jakości surowe płyty MDF o jednolitej, gładkiej powierzchni mają szerokie zastosowanie w produkcji mebli, elementów wykończenia wnętrz, paneli ściennych i stolarce budowlanej wewnątrz pomieszczeń. Jednolity skład i duża gęstość nadaje tym płytą cechy naturalnego drewna, są więc materiałem łatwym w obróbce maszynowej, zwłaszcza w procesie frezowania.
Płyta lakierowana jest dostępna jako jednostronnie biała lub dwustronnie biała.
WYMIARY(mm)
Grubość6, 8, 10, 12, 16, 18, 19, 22, 25, 18, 30, 38
Szerokość2070
Długość2800

Zobacz asortyment - wybierz firmę:Sklejki

Płyta drewnopochodna składająca się ze sklejonych ze sobą warstw drewna, przy czym włókna sąsiadujących warstw przebiegają najczęściej pod kątem prostym. Ze względu na gatunek wyróżniamy sklejki liściaste i iglaste, ze względu na trwałość sklejki suchotrwałe, wodoodporne, antypoślizgowe.

W ofercie posiadamy kompletny wybór sklejek dostępnych na rynku.

Blaty

Proponujemy Państwu blaty uznanych producentów oferujących szeroką gamę wzorów. Blaty stosowane są wszechstronnie w kuchniach, łazienkach, sklepach, biurach, restauracjach, barach, hotelach, szpitalach i obiektach sportowych. Estetykę blatów i ich funkcjonalność wzbogacają różne typy i struktury powierzchni: połyskowe, matowe i inne specjalne.

Blaty wykonane są w technologii postforming, czyli - formowania wtórnego polegającego na przyklejeniu laminatu dekoracyjnego najpierw do płaskiej powierzchni roboczej, której krawędź została uprzednio obrobiona na żądany profil, a następnie na zawijaniu i przyklejeniu laminatu wokół tej zaokrąglonej krawędzi. Dekoracyjna warstwa zewnętrzna blatów nasycona jest żywicami na bazie melaminy, co zapewnia dużą odporność na ścieranie, uderzenia, wysoką temperaturę oraz odbarwienia.

Tylna krawędź wykończona jest obrzeżem melaminowym, dolna powierzchnia pokryta jest specjalnym trójwarstwowym materiałem przeciwprężnym a miejsce zetknięcia z laminatem zabezpieczone jest spoiną z kleju poliuretanowego.

Zobacz asortyment - wybierz firmę:

                 

Fronty meblowe

Oferowane przez naszą firmę fronty meblowe są wykonane z drewna litego, płyty MDF laminowanej folią PCV lub lakierowanej.

Za cel nadrzędny stawiamy sobie zaopatrzenie naszych klientów w produkty najwyższej, jakości, konkurencyjne cenowo, a co najważniejsze oferowane w szerokiej gamie kolorystyki, wzornictwa i wymiarów.

Zobacz asortyment - wybierz firmę:

              

Obrzeża

Proponujemy szeroki wybór atrakcyjnych i funkcjonalnych akcesoriów do efektownego wykończenia mebli. W sprzedaży dostępne są obrzeża meblowe przeznaczone do oklejenia mało reprezentacyjnych krawędzi. Posiadamy w ofercie produkty z naturalnego drewna, jak też wyroby z tworzyw sztucznych PVC i ABS. Pozwalają na oklejenie krawędzi płyt, bocznych płaszczyzn drzwiowych oraz krawędzi blatów i parapetów. Oferujemy szeroki wybór produktów w wielu interesujących kolorach o zróżnicowanym wzornictwie i stylistyce. Obrzeża są odporne na uderzenia i dobrze przylegają do podłoża.


Zobacz asortyment - wybierz firmę:

              

Akcesoria meblowe

W naszej ofercie z zakresu okuć meblowych posiadamy: uchwyty meblowe, zawiasy, prowadnice do szuflad, do szaf przesuwanych, akcesoria kuchenne, łazienkowe i wiele innych produktów.

Zobacz asortyment - wybierz firmę:

                             

                   
W naszej ofercie posiadamy również panele podłogowe drewnianne i laminatowe oraz deskę tarasową (modrzew syberyjski i gatunki egzotyczne).


Zobacz asortyment - wybierz firmę:

         

Drewno budowlane, tarcica, podbitki

Krawędziaki i belki

  przykładowe oferowane wymiary:
 • • 70 x 70 mm
 • • 80 x 80 mm
 • • 90 x 90 mm
 • • 100 x 100 mm
 • • 120 x 120 mm
 • • 140 x 140 mm


Więźba dachowa

Oferujemy elementy konstrukcyjne więźb dachowych. Ich produkcja odbywa się na indywidualne zamówienie w oparciu o zestawienie zawarte w projekcie budynku. Komplet krawędziaków uzupełniają łaty (58x38mm) które pakowane są w paczki po 6 szt. i kontrłaty (55x25 mm) pakowane po 10 szt. i sortowane wg długości. Drewno konstrukcyjne może być impregnowane ciśnieniowo na życzenie klienta.

Łaty i kontrłaty

Oferujemy łaty 58x38mm o długościach 4-5mb. Łaty są pakowane po 6 sztuk, spięte taśmą co ułatwia transport, przechowywanie oraz zapobiega skręceniu drewna. Kontrłaty o wymiarach 50x25mm są sortowane według długości i pakowane po 10 sztuk. Na indywidualne zamówienie wykonujemy łaty i kontrłaty o dowolnym przekroju i długości. Łaty i kontrłaty standardowo są impregnowane zanurzeniowo, ale istnieje także możliwość impregnacji ciśnieniowej.

Tarcica

  na naszej ofercie tarcica:
 • • liściasta – nieobrzynana sucha lub mokra
 • • iglasta – obrzynana i nieobrzynana sucha lub mokra

Listwa

Ta grupa wyrobów produkowana jest z różnych klas tarcicy według przeznaczenia i indywidualnego zamówienia klienta.