PŁYTA HDF SUROWA I LAKIEROWANA

Twarde i wytrzymałe – surowe bądź lakierowane płyty HDF

Plecówka meblowa to płyta pilśniowa, która powstała ze sprasowanych włókien drzewnych. Charakteryzuje się wysoką twardością oraz wytrzymałością, podwyższoną gęstością, a także podatnością na obróbkę skrawaniem. Łatwo ją więc obrabiać i dopasować pod swoje potrzeby i pomysły. Dzięki zwięzłej i jednorodnej strukturze na płycie nie występują żadne strukturalne niedoskonałości typu pęknięcia czy nierówności. Zarówno w stanie surowym, jak i po lakierowaniu czy pokryciu farbą płyty są piękną aranżacją wnętrza oraz wytrzymałym elementem niejednego mebla! Surowa bądź lakierowana płyta HDF to także alternatywa dla sklejki drewnianej, a przy zastosowaniu odpowiedni technologii można uzyskać imitację struktury drewna. Postaw na praktyczne i ekologiczne rozwiązanie!

Surowa a lakierowana płyta HDF – co je różni?

Surowa płyta to materiał bazowy, który może zostać pokryty lakierem wodorozcieńczalnym bądź lakierem UV – uzyskujemy wtedy lakierowaną płytę HDF. Cechuje się ona podwyższoną odpornością na warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne. Tak obrobione płyty łatwo utrzymać w czystości, a także posiadają wysokie walory estetyczne i z pewnością doskonale dopasują się do Twojego wnętrza! W naszej ofercie dostępne są zarówno surowe, jak i lakierowane płyty HDF o wymiarach: szerokość 2070 mm oraz długość 2800 mm. Dostępne warianty grubości to: 2.5, 3, 4, 5 bądź 6 mm.

Plecówka meblowa – szerokie zastosowanie w budownictwie oraz meblarstwie

Surowe bądź lakierowane płyty HDF to materiał, który chętnie wykorzystywany jest zarówno w produkcji mebli, jak i elementów budowlanych i wykończeniowych. Główne zastosowanie plecówki meblowej to: tylne ścianki mebli, panele podłogowe, drzwi, elementy mebli tapicerowanych, skrzynie meblowe oraz szuflady.

WYMIARY:

  • Grubość: 2,5*; 3; 4*; 5*; 6*mm
  • Szerokość: 2070 mm
  • Długość: 2800 mm

 * Na zamówienie 

ZOBACZ ASORTYMENT: